praca-warszawa.org - artykułyPraca w warszawie - jak znalezc prace? Fakty i mity o pracy w stolicy.


W dzisiejszych czasach mieszkajac w stolicy mozna byloby sadzic, ze znaleźć pracę będzie duzo łatwiej... niestety niekoniecznie, obserwujac warszawski rynek pracy szybko dojdziemy do wniosku ze nie jest tak pieknie jak się słyszy. Praca w warszawie jest, bezrobocie jest dużo mniejsze niż w innych rejonach to fakt, ale warto przyjrzeć sie na jaką pracę możemy liczyć w Warszawie.

Wystarczy przejrzeć darmowe ogloszenia od razu widać, że obecnie w czasie kryzysu jest dużo gorzej niż było jeszcze w 2008 roku, pamiętam ten okres doskonale, okres gdy to pracodawca musiał zabiegać o pracowników, a nie odwrotnie, moim zdaniem sytuacja wręcz patologiczna, z tego względu że ciężko było niejednokrotnie znaleźć pracowników, a jeśli już trzeba było proponować niewiadomo jakie warunki, żeby zainteresować przyszłych pracowników, myślę, że najbardziej ten problem odczuli pracodawcy, poszukujący pracowników do pracy mniej rozchwytywanej, a więc przede wszystkim fizycznej, i wszelkiego rodzaju akwizytorstwa.

W obecnej chwili niestety nie ma ciekawych ofert pracy, zmienił się nieco sposób poszukiawnia pracy w stosunku do sytuacji z roku 2008, obecnie to pracodawca dyktuje warunki, niejednokrotnie wogóle nie zamieszcza ofert pracy, bo nie ma takiej potrzeby, bo ludzie sami przychodzą pytać o pracę i jeśli chodzi o szukanie pracy to jest to chyba najskuteczniejsza metoda, można również zamieścić ogłoszenia szukam pracy w różnych serwisach ogłoszeniowych, być może ktoś się do nas zgłosi.


Zobacz inne artykuły z tematyki praca warszawa